NETStudio

Systemy teleinformatyczne - IT LAN WiFi TV SAT DVB-T VOiP PPOŻ ALARMY

ITBlog

ITBlog - prowadzimy blog technologiczny związany z zagadnieniami IT.

Forum

Udostępniamy forum tematyczne związane z naszą działalnością.

Moodle

Od roku 2000 prowadzimy kursy i szkolenia IT używając platformy MOODLE.

 

Hosting + webmaster

Nasza nowa kompleksowa usługa to hosting i budowa serwisów WWW.

Sieci WiFi wewnętrzne

Logo sieci WiFiW tym artykule przedstawiamy zarys naszej oferty dla sieci WiFi wewnętrznych. Oferta dotyczy projektu i budowy sieci działającej wewnątrz obiektów takich jak domy, szkoły, hotele, pensjonaty i inne. Ze względu na radiowy charakter transmisji danych sieć taka musi być dobrze zaplanowana aby jej zasięg pokrywał możliwie jak największy obszar. Pierwszym elementem budowy jest zapoznanie się z budynkiem i układem pomieszczeń oraz oczekiwaniami inwestora. Następnie przeprowadzane są pomiary zasięgu z uwzględnieniem różnych urządzeń jakie mogą być zastosowane w budowanej sieci. Kolejno wykonywany jest projekt i dobierany jest sprzęt radiowy.  Ostatni etap to budowa sieci i jej uruchomienie. 

Poniżej kilka przykładów stosowanych przez nas urządzeń i rozwiązań.

Po lewej naścienny lub sufitowy radiowy punkt dostępowy MikroTik w standardzie ABGN 2.4GHz, po prawej model OmniTik 802.11AN.

RouterBoard cAP 802.11BGN      OmniTik 5HnD 5GHz 802.11AN

Naścienne lub sufitowe radiowe punkty dostępowe firmy Ubiquity w standardzie N i AC

Ubiquity UnifyPro  Urządzenie radiowe UBNT UAP AC EDU 5

Niewielki i estetyczny naścienny radiowy punkt dostępowy (po lewej) MikroTik w standardzie BGN 2.4 GHz z możliwością zasilania dodatkowych urządzeń takich jak kamera IP lub kolejne urządzenia radiowe. Wersja dostosowana do pracy także na zewnątrz. Po prawej stronie zaprezentowano mały wymiarowo, uniwersalny punkt dostępowy wAP pracujący w standardach BGN 2.4GHz. Dostępny także w kolorze czarnym.

MikroTik 750P-PBr2 PowerBox    MikroTik 750P-PBr2 PowerBox RouterBoard wAP 802.11bgn

Jeśli potrzebujesz czegoś ekstra małego - proszę bardzo: chyba jedno z najmniejszych urządzeń radiowych 802.11BGN RouterBoard mAP Lite. Urządzenie posiada tylko jeden port LAN ale w wielu przypadkach zupełnie wystarczy!

RouterBoard mAP Lite 802.11BGN

Powyższe urządzenia to rewelacyjny i w miarę ekonomiczny sposób budowy sieci bezprzewodowej. Do każdego urządzenia doprowadzamy tylko jeden przewód (sygnał + zasilanie) dzięki czemu unikamy "grubych" tras kablowych i plątaniny kabli oraz wielu zasilaczy w szafkach IT.

Biurkowe urządzenia wielofunkcyjne MikroTik: switch 8xGigaBit, gniazdo SFP na moduł światłowodowy, router WiF BGN, router GSM, serwer plików, link światłowodowy i wiele wiele innych funkcji w jednym! Po prawej podobne urządzenia z większą ilością portów odpowiednio 10x Gigabit i 24x Gigabit plus port SFP.

MikroTik CRS109-8G-1S-2HnD-IN  RouterBoard 2011-IN   RouterBoard 24x Gigabit port WiFi model CRS125

Jeśli wymagasz czegoś mniejszego proponujemy 5 i 4 portowe urządzenia typu switch-wifi idealnie nadające się na i pod biurko. W przypadku tego pierwszego port piąty umożliwia zasilanie po kablu (PoE) kolejnego urządzenia sieciowego oraz podpięcie modemu GSM/LTE lub pendrive jako niewielkiego serwera plików. Po prawej pokazano widok modelu hAP Lite ekonomicznego punktu dostępowego 2.4Ghz BGN i jednocześnie czteroportowego przełącznika.

RouterBoard RB951 802.11 BGN    RouterBoard hAP-Lite 2.4GHz

 

Wszystkie oferowane urządzenia radiowe obsługują PoE (pasywne lub aktywne 802.3af/at) czyli zasilanie po kablu sieciowym dzięki czemu nie ma potrzeby prowadzenia do nich dodatkowych przewodów zasilających. Dzięki zastosowaniu wieloportowych przełączników obsługujących PoE unikamy plątaniny kabli i zasilaczy w szafkach IT. Wyjątkowo elastyczne i rozbudowane oprogramowanie pozwoli zdalnie zarządzać wszystkimi przełącznikami dając dostęp do wielu funkcji sterowania i konfiguracji urządzeń i połączeń.

 Przełączniki i oprogramowanie UBNT

To tylko kilka przykładów rozwiązań i urządzeń z jakich korzystamy budując sieć WiFi. Każda implementacja, w zależności od wymogów i warunków będzie opracowywana indywidualnie i dostosowana do konkretnych potrzeb.


MikroTik Logo  UBNT Logo  RouterBoard Logo  NETGEAR Logo  TP-Link Logo Edimax Logo