NETStudio

Systemy teleinformatyczne - IT LAN WiFi TV SAT DVB-T VOiP PPOŻ ALARMY

ITBlog

ITBlog - prowadzimy blog technologiczny związany z zagadnieniami IT.

Forum

Udostępniamy forum tematyczne związane z naszą działalnością.

Moodle

Od roku 2000 prowadzimy kursy i szkolenia IT używając platformy MOODLE.

 

Hosting + webmaster

Nasza nowa kompleksowa usługa to hosting i budowa serwisów WWW.

Sieci WiFi zewnętrzne

Logo sieci WiFiW tym artykule przedstawiamy zarys naszej oferty dla sieci WiFi zewnętrznych.

Po za rozwiązaniami dla sieci wewnątrz budynków i pomieszczeń oferujemy budowę sieci wifi zewnętrznych. Siec taka może obejmować parking, amfiteatr, park miejski, dworzec, osiedle czy nawet całą miejscowość a także inny otwarty obszar. W przeciwieństwie do sieci wewnątrz budynku, sieć pracująca w terenie otwartym wykonana musi być z odpowiednich elementów dostosowanych do zmiennych warunków atmosferycznych takich jak niskie i wysokie temperatury, wilgoć i woda. Podobnie sprawa ma się z okablowaniem - ono także musi być odpowiednie i właściwie zamontowane aby uniknąć przenikania wilgoci czy wody do wewnątrz urządzeń czy obiektów z jakich wyprowadzane są trasy kablowe. Kolejny aspekt instalacji zewnętrznych to prawidłowa ochrona przepięciowa sieci LAN i WLAN przed wyładowaniami atmosferycznymi, które mogą, przy nieprawidłowej instalacji, zniszczyć wiele elementów aktywnych takich jak urządzenia radiowe, komputery i inne w sumie wszystko co jest podłączone do sieci.

Przykładowe urządzenia i zastosowania podano poniżej.

RouterBoard mANTBox to urządzenia radiowe dostosowane do pracy na zewnątrz w paśmie 2.4GHz. Podobnie, urządzenie po prawej, model SXT nadaje się do instalacji zewnętrznych i pracy jako mała baza radiowa dla klientów.

RouterBoard mANTBox 5GHz RouterBoard SXT ABGN

RouterBoard PowerBox z pięcioma portami Ethernet w tym 4 porty mogą zasilać kolejne urządzenia np kamery IP czy inne urządzenia radiowe.

RouterBoard PowerBox

UBNT NanoStation wysokowydajne i stabilne urządzenia pracujące w pasmie 2.4GHz lub 5GHz.

UBNT NanoStation 2.4 i 5 GHz

UBNT PicoStation to niezwykle małe i wydajne urządzenie radiowe doskonale spisujące się jako punkt radiowy na niewielkich przestrzeniach takich jak hala czy parking.

UBNT PicoStation

Niezwykle ważnym elementem instalacji zewnętrznych jest poprawna ochrona przepięciowa. Proponujemy zastosowanie ochronników przepięciowych AXON chroniące podłączone urządzenia sieci komputerowej takie jak urządzenia WiFi, kamery i inne.

Ochronnik przepięciowy AXON 24 porty

Przedstawione urządzenia to przykłady instalowanego przez nas sprzętu. Jak zwykle każda instalacja ma inne wymagania sprzętowe i zastosowane rozwiązanie będzie zależało od warunków i potrzeb. Nasza oferta możw być użyteczna dla hoteli, pensjonatów, urzędów i innych instytucji pragnących udostepniac np Internet po za swoim budynkiem.

Przykładowo budowa bazy radiowej pokrywającej obszar 360 stopni wymagać będzie zastosowania wspólnego urządzenia (może komputera PC) z wieloma modułami radiowymi i wieloma antenami łączonymi za pomocą specjalnych kabli RF. Widok przykładowej bazy radiowej (stacji bazowej), zbudowanej przez naszą Firmę, przedstawiono poniżej.

Stacja bazowa WiFi  Stacja bazowa WiFi w zimie


MikroTik Logo  UBNT Logo  RouterBoard LogoNETGEAR Logo  TP-Link LogoEdimax Logo