NETStudio

Systemy teleinformatyczne - IT LAN WiFi TV SAT DVB-T VOiP PPOŻ ALARMY

ITBlog

ITBlog - prowadzimy blog technologiczny związany z zagadnieniami IT.

Forum

Udostępniamy forum tematyczne związane z naszą działalnością.

Moodle

Od roku 2000 prowadzimy kursy i szkolenia IT używając platformy MOODLE.

 

Hosting + webmaster

Nasza nowa kompleksowa usługa to hosting i budowa serwisów WWW.

Jablotron 100 - hybrydowy alarm i automatyka domowa

Jablotron 100 - uniwersalny system alarmowy dla domu i firmy.

System alarmowy Jablotron 100 to niezwykle uniwersalny i elastyczny zestaw urządzeń alarmowych i automatyki domowej. Może zostać wykonany jako całkowicie bezprzewodowy (w przypadku gdy pomieszczenia są już wykończone), jako całkowicie przewodowy (w postaci magistrali co znacząco nawet do 70% zmniejsza ilość okablowania) lub jako hybrydowy czyli przewodowo-bezprzewodowy. 

Jablotron 100 to nie tylko alarm ale także system automatyki domowej. Za jego pomocą możesz sterować oświetleniem, ogrzewaniem, bramą i innymi elementami instalacji domowych.

Jablotron oferuje niezwykle proste i intuicyjne zarządzanie całością instalacji za pomocą połączeń głosowych, komunikatów SMS, aplikacji na Android i iOS a także poprzez standardowe przeglądarki internetowe. Kanałem komunikacyjnym może być sieć LAN, Internet lub GSM.

Poniżej kilka podstawowych elementów tworzących kompletny system alarmowy oraz podstawę dalszej rozbudowy pod system sygnalizacji pożaru oraz automatyki domowej.

Centrala   Czujka ruchu  Czujka ruchu z kamerą  Czujnik dymu i temperatury  Czujnik gazu  Czujnik otwarcia dzrzwi, okna Czujka zbicia szyby  Czujnik zalania wodą  Manipulatory (klawiatury)  Dwukierunkowy pilot z funkcjami informacyjnymi (czerwona i zielona dioda)

Minimalny zestaw to centralka z obudową, zasilaczem i akumulatorem, czujki ruchu oraz klawiatura. Elementami opcjonalnymi, zwiększającymi bezpieczeństwo i komfort, mogą być elementy jaki jak czujki zalania wodą, czujniki pożaru, dymu i temperatury, czujniki otwarcia drzwi, okna (kontaktrony), czujki gazu (ziemny, propan, butan, metan), czujki zbicia szyby.

Elementem wyróżniającym Jablotron 100 jest klawiatura. W tym przypadku jest ona niezwykle intuicyjna i prosta w obsłudze. Współpracuje z kartami oraz pastylkami RFID. Wyposażona może być w do 20 modułów opisowych z czerwonym i zielonym przyciskiem co pozwala na szybkie uzbrajanie i rozbrajanie alarmu, kasowanie i sterowanie automatyką. To jedyne w swoim rodzaju proste i intuicyjne rozwiązanie sterujące z jednoczesną funkcją informacji zwrotnej o stanie danego podsystemu czy elementu. 

Home Usługi Systemy alarmowe Jablotron 100 - alarm i automatyka